Banské múzeum v prírode – Štôlňa Bartolomej Požiadavka

0 / 5
Pridať do obľúbených Vytlačiť
Cena: dospelý €6
Banské múzeum v prírode – Štôlňa Bartolomej  - Vyletik.eu

Banské múzeum v prírode sa nachádza na okraji Banskej Štiavnice. Múzeum pozostáva z povrchovej expozície, ktorú tvoria historické banské budovy, zariadenia, geologická expozícia a zaujímavé animácie zamerané na prácu v baniach.

Najzaujímavejšou časťou múzea je však podzemná expozícia, ktorá prebieha v štôlni Bartolomej. Návštevníci pri návšteve štôlne dostanú plášť, prilbu a baterku. Celá prehliadka je veľmi zaujímavá. Priamo v štôlni sa nachádzajú osvetlené informačné tabuľa, ktoré budú sprevádzať výklad sprievodcu.  Celá prehliadka trvá cca 1,5 h. Najvzácnejší exponát expozície je banský výťah na konský pohon. Pri prehliadke štôlni sa dozviete ako sa v minulosti ťažilo, ale napríklad aj to, prečo bola práca ženám zakázaná práca v baniach.

Ako sa dostať do banského múzea v prírode a kde zaparkovať? Banské múzeum v prírode sa nachádza na okraji mesta Banská Štiavnica. Dostať sa sem môžete autom po ceste, ktorá vedie popri Novom Zámku v Banskej Štiavnici. Priamo pri vstupe sa nachádza neveľké parkovisko s asi 12 parkovacími miestami. Nachádza sa tu aj autobusová zastávka.

DospelíZľavaZľava 15 čl. skupinyRodinné
vstupné
Mimoriad.
vstupy jednotlivec
Mimoriad.
vstupy od
Banské múzeum v prírode6,00 €3,00 €2,00 €15,00 €10,00 €100,00 €
len povrchová1,00 €0,50 €

  • Adresa Kammerhofská 2
    969 01 Banská Štiavnica

Poslať nové hodnotenie

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Ubytovanie v okolí

Nenašli sa žiadne položky.