Haluzická tiesňava  - Vyletik.eu

Haluzická tiesňava sa nachádza v rovnomennej obci, ktorá leží asi 7 km mesta Nové Mesto nad Váhom. Toto príjemné miesto ponúka návštevníkom nenáročnú a zaujímavú prechádzku, sprevádzanú rôznymi kaskádami, hrádzami a vodopádmi. Prechádza tiesňavou vám bude pripomínať prechádzku džungľou, nakoľko vegetácia v tiesňave je naozaj pestrá. Klíma v tiesňave je príjemná aj v naozaj horúce letné dni.

Haluzická tiesňava vznikla, respektíve vzniká pomocou Haluzického potoka, ktorý vytvoril tento 200 metrov široký a 50 metrov vysoký kaňon. Obec Haluzice vám okrem tejto tiesňavy ponúka aj zrúcaninu kostola Všetkých svätých a rozhľadňu Hájnica.

Ako sa dostať do Haluzickej tiesňavy? Haluzická tiesňava leží priamo v obci Haluzice. Zaparkovať môžete na parkovisku, ktoré leží hneď na začiatku obce, po pravej strane. Z parkoviska treba ísť smerom do obce, respektíve smerom na zrúcaninu opevneného kostola. Cesta pokračuje popri kostole cez lúka, za ktorou už začína tiesňava. Tiesňava končí priamo v obci. Na mape nižšie je cesta znázornené fialovou značkou. Na rozhľadňu sa dostanete tiež z parkoviska, ktoré leží na začiatku obce. Cesta na rozhľadňu však vedie mimo obce, po zelenej značke.

Maximálna kapacita

Nie je uvedene

Minimálna kapacita

Nie je uvedene

Počet izieb

Nie je uvedene

Počet WC

Nie je uvedene

Počet kúpelní

Nie je uvedene

Celkový počet lôžok

Nie je uvedene

Nazávislé skupiny

Nie

Kongresové sály

Nie

Haluzická tiesňava | 2018 | Trasa náučného chodníka - Vyletik.eu
  • Janka

    Reply
    Rating: 5 / 5
    Klady

    Nádherné miesto na prechádzku

Poslať nové hodnotenie

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Ubytovanie v okolí

Nenašli sa žiadne položky.