Haluzická tiesňava - Vyletik.eu

Popis Haluzickej tiesňavy

Haluzická tiesňava sa nachádza v rovnomennej obci, ktorá leží asi 7 km mesta Nové Mesto nad Váhom. Toto príjemné miesto ponúka návštevníkom nenáročnú a zaujímavú prechádzku, sprevádzanú rôznymi kaskádami, hrádzami a vodopádmi. Prechádza tiesňavou vám bude pripomínať prechádzku džungľou, nakoľko vegetácia v tiesňave je naozaj pestrá. Klíma v tiesňave je príjemná aj v naozaj horúce letné dni.

Haluzická tiesňava vznikla, respektíve vzniká pomocou Haluzického potoka, ktorý vytvoril tento 200 metrov široký a 50 metrov vysoký kaňon. Obec Haluzice vám okrem tejto tiesňavy ponúka aj zrúcaninu kostola Všetkých svätých a rozhľadňu Hájnica.

Cesta do Haluzickej tiesňavy

Ako sa dostať do Haluzickej tiesňavy? Haluzická tiesňava leží priamo v obci Haluzice. Zaparkovať môžete na parkovisku, ktoré leží hneď na začiatku obce, po pravej strane. Z parkoviska treba ísť smerom do obce, respektíve smerom na zrúcaninu opevneného kostola. Cesta pokračuje popri kostole cez lúka, za ktorou už začína tiesňava. Tiesňava končí priamo v obci. Na mape nižšie je cesta znázornené fialovou značkou. Na rozhľadňu sa dostanete tiež z parkoviska, ktoré leží na začiatku obce. Cesta na rozhľadňu však vedie mimo obce, po zelenej značke.

Vybavenie

Aktivity v okolí

  Turistika,

Video

Haluzická tiesňava | 2018 | Trasa náučného chodníka - Vyletik.eu

Mapa

Navigovať Pridať do mojej cesty
 • Janka

  Reply
  Rating: 5 / 5
  Klady

  Nádherné miesto na prechádzku

Poslať nové hodnotenie

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Ubytovanie v okolí

od €119
0 / 5
Pridať do obľúbených