Hrad Marcus – Repište  - Vyletik.eu

Hrad Marcus ležiaci nad obcou Repište je novodobým rozprávkovým hradom. Stavba tejto atrakcie bola zahájená v roku 2009 a momentálne prebiehajú dorábky interiérov. Hrad Marcus teda ešte momentálne nie je otvorený pre verejnosť. Aj keď bol hrad postavený súkromnou osobou, tá ho plánuje otvoriť výhradne pre turistov.

Na výstavbe hradu pracujú výhradne len miestny obyvatelia, ktorí nepoužívajú elektrinu. Elektrina nebude podľa majiteľových slov na hrade nikdy ani zavedená. Hrad má totižto návštevníkov zaviesť do doby hradných pánov, kedy elektrina ešte nebola a okúsiť tak atmosféru stredoveku. Hradbu navrhol sám majiteľ. Expozícia hradu by mala pozostávať najmä exponátov zo Štiavnického územia.

Hrad bol postavený ako spomienka na bohatú históriu územia ale tiež na pamiatku ľudí, ktorí odvážne bránili toto územie pred vpádmi.

foto zdroj: hradmarcus.sk

Ako sa dostať na hrad Marcus - Repište? Na hrad Marcus sa môžete dostať z obce Repište, z ktorej vedie zelená turistická značka, na rázcestí Prehon, ktoré leží nad dedinou treba odbočiť na žltú turistickú značku. Žltá turistická značka vedie až priamo ku hradu Marcus.

Pondelok Utorok Streda Štvrtok Piatok Sobota Nedeľa
zatvorené zatvorené zatvorené zatvorené zatvorené zatvorené zatvorené

Poslať nové hodnotenie

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Ubytovanie v okolí

Nenašli sa žiadne položky.