Jánošíkove diery - Vyletik.eu

Popis Jánošíkových dier

Malá Fatra poskytuje návštevníkom naozaj krásnu prírodu. Patria sem aj Jánošíkove diery, nazývané tiež len diery, ktoré sa členia na tri oblasti: Dolné diery, Nové diery a Horné diery. Nádherné skalné útvary vyformoval Dierový potok, ktorý touto oblasťou preteká. Nachádza sa tu viac ako 20 vodopádov, popri ktorých budete pri návšteve Dier prechádzať. Prechod celými dierami zabezpečujú oceľové mostíky a rebríky.

Priechod celej oblasti trvá niekoľko hodín. Diery sa nachádzajú v národnej prírodnej rezervácii Rozsutec. Môžete tu objaviť veľa zaujímavých rastlín a živočíchov.

Jánošíkové diery - Trasa

Ako sa dostať na Jánošíkove diery a kde zaparkovať? Zaparkovať auto môžete na platenom parkovisku ležiacom pri hotele Diery v Terchovej. Parkovanie je spoplatnené sumou 5 €. Jánošíkové diery ponúkajú hneď niekoľko trás rozdelených podľa náročností. Najľahšia trasa je Malý okruh - táto trasa vedie po modrej a žltej trase a trvá 2-3 hodiny. Táto trasa je vhodná aj pre menej zdatných turistov.

Veľký okruh - najvyšším bodom tejto trasy je rázcestie Medzirozsutce. Trasa do tohto bodu vedie po modrej značke. Cesta naspäť vedie po zelenej a modrej značke.

Veľký okruh s výstupom na Malý Rozsutec - pre zdatnejších turistov je možnosť výstupu na Malý Rozsutec. Trasa je v podstate rovnaká ako pri veľkom okruhu, avšak na rázcestí Medzirozsutce sa nejde smerom napäť, ale priamo na Malý Rozsutec, odkiaľ pokračuje zelená značka smerom ku parkovisku Biely Potok v Terchovej. Táto trasa sa využíva najmä na jar a mimo sezóny, v období kedy je uzatvorená trasa na Veľký Rozsutec.

Veľký okruh s výstupom na Malý Rozsutec - tento okruh je podobne ako ten predchádzajúci rovnaký avšak trasa vedie na Veľký Rozsutec.

Vybavenie

Aktivity v okolí

  Dobrodružstvo, Turistika,

Video

Jánošíkové diery - Malý Rozsutec - 2018 - Vyletik.eu

Mapa

Navigovať Pridať do mojej cesty
 • Tomáš Kurus

  Reply
  Rating: 5 / 5
  Klady

  Veľmi pekné miesto. Niektoré časti mi pripomínali Slovenský raj. Dali sme veľký okruh s Malým Rozsutcom.

Poslať nové hodnotenie

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Ubytovanie v okolí

Nenašli sa žiadne položky.