Kaštieľ Chtelnica  - Vyletik.eu

Kaštieľ v Chtelnici je nerozlučne spätý s históriou obce a jeho pôvod siaha do 16. Storočia, kedy bol vo vlastníctve šľachtického rodu Erdődyovcov a stal sa centrom Dobrovodského panstva. V polovici 19. storočia sa kaštieľ stal letným sídlom Pálffyovcov. Vďaka novým majiteľom bolo okolie premenené na krásny anglický park so zdobenými sochami, cudzokrajnými drevinami. V minulosti kaštieľ navštívili osobnosti ako Jozef Tiso či Mária Terézia. Chtelnický kaštieľ je zapísaný v registri národných kultúrnych pamiatok a jeho vlastníkom je Obec Chtelnica.

Prehliadka kaštieľa

Pri prehliadke kaštieľa môžete navštíviť aj regionálne múzeum, ktoré sa nachádza v jednom zo zrekonštruovaných pavilónov. Súčasťou expozície je historická, paleontologická a speleologická časť. Návštevníci môžu pri prehliadke po kaštieli sledovať nielen architektúru stavby, ale aj nahliadnuť do priestranných pivníc, v ktorých sa v minulosti skladovalo veľké množstvo vína.

V severnom pavilóne je umiestnená Malokarpatská galéria, ktorá ponúka tvorbu regionálnych umelcov. Zameranie galérie nie je špecifikované, svoj priestor tu nájdu maliari, fotografi, sochári, aj rezbári.

Ako sa dostať do kaštieľa Chtelnica? Kaštieľ Chtelnica tvorí dominantu obce a je súčasťou jej panorámy. Nachádza sa na ľavej strane cesty z Chtelnice smerom do Trstína, čo znamená, že pri tomto unikátnom výlete sa rozhodne nezapotíte a pohodlne sa tam dostavíte autom .

Poslať nové hodnotenie

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Ubytovanie v okolí

izba na jednu noc €160
0 / 5
Pridať do obľúbených