alt=

Kúpele Piešťany sú najznámejšie kúpele na Slovensku, ktoré sú známe nie len u nás ale aj vo svete. Prvý kúpeľný dom tu bol postavený v roku 1822, kedy ho využívali napoleonské vojská. Kúpele zažili najväčší rozmach na začiatku 20. storočia.

Piešťanské kúpele sú navštevované najmä pre liečivú geotermálnu vodu a liečivého sírneho bahna. Teplota termálnych prameňov je 67 – 69 °C. Tieto termálne pramene vyvierajú pri ľavým brehom Váhu z hĺbky až 2000 metrov.

Kúpele Piešťany sa zameriavajú na liečenie ochorení pohybového ústrojenstva. Mimoriadne účinné je Piešťanské bahno, ktoré sa samovoľne obnovuje. Toto bahno obsahuje množstvo sedimentov a minerálov, ktoré priaznivo pôsobia pri liečbe reumatických a nervových ochoreniach. Z bahna sa pripravujú bahenné zábaly nazývané tiež bahnisko.

Kúpele sa nachádzajú v takzvanom Kúpeľnom ostrove, kde sa nachádza množstvo hotelov a kúpeľných domov. Hostia sa môžu ubytovať v kúpeľných hoteloch s triedami 2-5 *. Kúpele Piešťany ponúkajú aj široké spektrum na športové aktivity. Hostia môžu navštíviť golfové ihrisko s 9 jamkami, termálne kúpalisko, tenisové kurty, ihriská na plážový volejbal a mnohé ďalšie športové aktivity.

Na Kúpeľnom ostrov je tiež množstvo kvalitných reštaurácií, ktoré ponúkajú rôzne špeciality. Volné chvíle môžete tráviť prechádzkami po kúpeľnom ostrove alebo posedieť v jednej z mnohých kaviarní.

Danubius Health Spa Resort Thermia Palace*****

Poslať nové hodnotenie

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Ubytovanie v okolí

izba na jednu noc €160
0 / 5
Pridať do obľúbených