Lyžiarske stredisko Jasenská dolina Požiadavka

0 / 5
Pridať do obľúbených Vytlačiť

Lyžiarske stredisko Jasenská dolina sa nachádza na okraji Veľkej Fatry a 10 km od mesta Martin. V stredisku sa nachádza až 8 zjazdoviek s celkovou dĺžkou 5 km. Zjazdovky sú vhodné pre začínajúcich, mierne pokročilých ale aj skúsených lyžiarov. Areál je rozdelený na dve časti, pričom každá časť má určitú inú obtiažnosť. Časť Kašová je určená skôr pre pokročilých lyžiarov a stredne pokročilých lyžiarov. Časť Lehota je pre začínajúcich a mierne pokročilých. Presun lyžiarov zabezpečuje 7 lyžiarskych vlekov a jedna štvorsedačka.

Stredisko okrem lyžovania ponúka snowtubing a trate na bežecké lyžovanie. Návštevníci tu tiež môžu využiť požičovňu lyži a výstroja, lyžiarsku školu a škôlku, Ski servis a samozrejme bufety s rýchlym občerstvením. Na bežkárov tu čakajú upravené trate na bežecké lyžovanie dlhé 6 km.

Lyžiarske stredisko Jasenská dolina si dokonca môžete zalyžovať aj cez leto. Stredisko ponúka lyžovanie na skikolách a pásových lyžiach. Takéto lyžovanie prebieha na tráve. Jasenská dolina je v letných mesiacoch vysoko navštevovaná najmä kvôli vysokohorskej turistike, ktorú možno praktikovať v Národnom parku Veľká Fatra. V stredisku sa tiež nachádzajú detské ihriská, ohniská a Bike Park Jasenka. Tento park má 5 tratí s rôznymi obtiažnosťami.

Stredisko a jeho blízke okolie ponúka viacero kvalitných ubytovacích zariadení.

foto zdroj: bergfex.com

Baša Števulová vyskúšala svahy v stredisku Jasenská Dolina

Poslať nové hodnotenie

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Ubytovanie v okolí

Nenašli sa žiadne položky.