Malý skanzen Beckov je miesto, ktoré návštevníkom ponúka hneď niekoľko zaujímavých atrakcií. Návštevníci si môžu pozrieť dobové odevy hradných pánov, odfotiť sa v kamennom tróne, ale hlavne môžu vidieť maketu hradu Beckov zo 14. storočia. Ďalšími zaujímavými časťami skanzenu sú expozície pohrebisk z doby bronzovej. V hroboch sa nachádzajú aj predmety, s ktorými sa kedysi pochovávali zosnulí. Sú to napríklad luky, meče, bojové štíty, kópie, ale aj misky  s jedlom.

Malý skanzen sa zameriava na históriu hradu a obce Beckov, preto tu nechýba aj celá maketa mestečka Beckov z 16. storočia. Každý tak môže nahliadnuť do atmosféry stredovekého mestečka. Na každom hrade by nemal chýbať nejaký ten drak, nie je tomu ani na tu. Zelená obluda číha na návštevníkov pri kamennom schodisku. Takmer celý skanzen je lemovaný informačnými textami a kópiami historických dokumentov, týkajúcich sa hradu Beckov a jeho majiteľov.

Cesta do skanzenu

Do malého skanzenu Beckov sa dostanete cestou, ktorá vedie na hrad. Priamo pre hradom však nezabočíte doľava, ale budete pokračovať doprava popri historickom cintoríne.

Maximálna kapacita

Nie je uvedene

Minimálna kapacita

Nie je uvedene

Počet izieb

Nie je uvedene

Počet WC

Nie je uvedene

Počet kúpelní

Nie je uvedene

Celkový počet lôžok

Nie je uvedene

Nazávislé skupiny

Nie

Kongresové sály

Nie

Malý skanzen Beckov (Bubeland) 4K - Vyletik.eu

Poslať nové hodnotenie

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Ubytovanie v okolí

Nenašli sa žiadne položky.