alt=

Na rozhľadňu v Dohňanoch sme sa rozhodli vyraziť v celkom sychravom počasí, ale výhľad aj tak stál za to. Trasa začína v obci Dohňany. Autá sme zaparkovali pri miestnej pošte a vyrazili sme po značkách a asfaltovej ceste naprieč celou dedinou. Neskôr sme zistili, že zaparkovať sa dá aj ďalej za dedinou, kde bolo vyhradené parkovisko. Ale nevadí, prešli sme sa.

Cesta po asfaltovej ceste trvala asi 30 minút. Cesta začína postupne stúpať až asfaltovú cestu vystrieda lesná cesta. Tu narazíte ešte na zopár domčekov a miestnu “lesnú” krčmu. Pre prekonaní prvého kopca sa dostanete na veľkú lúku, ktorú treba prejsť pokračovať cestou smerom do protiľahlého lesa. Tu sa začína stúpanie zostrovať. Asi po pol hodine stúpania dorazíme na koniec lesa, kde po ľavej strane môžeme vidieť rozhľadňu.

Rozhľadňa je vysoká 21.5 metra a má 6 poschodí. Na jej výstavbu bolo spotrebovaných 60 kubíkov dreva a 35 m kubických betónu. Z vrcholu rozhľadne je možné zahliadnuť vrcholky Kľaku, Javorníkov alebo Malej Fatry.

Poslať nové hodnotenie

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Ubytovanie v okolí

Nenašli sa žiadne položky.