alt=

Rozhľadňa v Dohňanoch nazývaná tiež rozhľadňa Púchovskej doliny leží nad obcou Dohňany 650 m.n.m. Rozhľadňa je vysoká 21.5 metra a má 6 poschodí. Na jej výstavbu bolo spotrebovaných 60 kubíkov dreva a 35 m kubických betónu. Z vrcholu rozhľadne je možné zahliadnuť vrcholky Kľaku, Javorníkov alebo Malej Fatry. Spodná časť rozhľadne môže v prípade potreby slúžiť ako prístrešok na prenocovanie.

Ako sa dostať na rozhľadňu v Dohňanoch? Na rozhľadňu v Dohňanoch sme sa rozhodli vyraziť v celkom sychravom počasí, ale výhľad aj tak stál za to. Trasa začína v obci Dohňany. Autá sme zaparkovali pri miestnej pošte a vyrazili sme po značkách a asfaltovej ceste naprieč celou dedinou. Neskôr sme zistili, že zaparkovať sa dá aj ďalej za dedinou, kde bolo vyhradené malé parkovisko. Ale nevadí, prešli sme sa.

Cesta po asfaltovej ceste trvala asi 30 minút. Cesta začína postupne stúpať až asfaltovú cestu vystrieda lesná cesta. Tu narazíte ešte na zopár domčekov a miestnu "lesnú" krčmu, kde sa môžete občerstviť. Pre prekonaní prvého kopca sa dostanete na veľkú lúku, ktorú treba prejsť pokračovať cestou smerom do protiľahlého lesa. Tu sa začína stúpanie zostrovať. Asi po pol hodine stúpania dorazíme na koniec lesa, kde po ľavej strane môžeme vidieť rozhľadňu. Trasa je znázornená na mape nižšie.

  • Petra Kuzmová

    Reply
    Rating: 5 / 5
    Klady

    Pohodová prechádzka, dole pod rozhľadňou sme si aj opiekli špekajdy. Je tam spravený prístrešok s ohnisko.

Poslať nové hodnotenie

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Ubytovanie v okolí

Nenašli sa žiadne položky.