alt=

Termálny prameň nachádzajúci sa priamo v obci Liptovský Ján je jeden z mála termálnych prameňov na Slovensku, ktoré sú voľne prístupné verejnosti. Bezplatne sa tak môžete okúpať v silno nemineralizovanej termálnej vode. Termálny prameň vyviera v takzvanej kadi. Ide o akúsi prírodnú výrivku, z ktorej odteká voda do priľahlého bazéna. Voda v kadi dosahuje teplotu 20°C. Takáto teplota vody umožňuje relaxáciu v kadi aj v zimnom období. Termálny prameň má dokázateľné liečivé účinky pri kožných ochoreniach, ochoreniach pohybového ústrojenstva, ochoreniach ženských orgánov a reumatických ochoreniach. Voda obsahuje vysoké dávky síry, čo spôsobuje jemné pálenie na pokožke.

V obci Liptovský Ján sa nachádza ďalších 12 termálnych prameňov a niekoľko ďalších v jej blízkosti. Vďaka tomu sa tu nachádzajú aj termálne kúpele.

Ako sa dostať ku termálnej Kadi? Termálna Kaďa sa nachádza priamo v obci Liptovský Ján. Kaďa sa nachádza na konci obce. V obci treba ísť okolo kostola, kde aj môžete zaparkovať. Od parkoviska pri kostole je to ku Kadi asi 200 metrov.

Prírodný kráter "Kaďa" s termálnou vodou (Liptovský Ján)

Poslať nové hodnotenie

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Ubytovanie v okolí

od €55 pre 2 osoby
0 / 5