Trenčiansky hrad - Vyletik.eu

Trenčiansky hrad je mohutné opevnenie, ktoré sa týči na vápencovej skale priamo nad mestom Trenčín. Prvé opevnenie vzniklo už za čias Rímskeho impéria. Svedčí o tom aj nápis vytesaný do skaly pod hradom. Nápis oznamuje víťazstvo rímskej légie nad Germánmi v roku 179 n. l..

Neskôr za čias Veľkej Moravy vznikla na mieste opevnenia štvorapsidová rotunda a kamenná obytná veža. Neskôr hrad získal Matúš Čák, ktorý rozšíril obytnú vežu a pristaval aj opevnený palác. V 15. storočí získal hrad aj mesto Štefan Zápoľský, ktorý začal zdokonalovať obranu. Aj napriek lepšej obrane bol hrad v roku 1527 dobytý generálom Katzianerom, ktorý slúžil kráľovi Ferdinandovi I. V polovici 15. storočia boli na hrade vykonané opravy a rozsiahle vylepšenia obrany. Budovy boli zmodernizované talianskymi architektmi.
V roku 1790 zachvátilo mesto požiar, ktorý sa rozšíril aj na hrad a ten vyhorel. V 19. storočí bol zakonzervovaný a od 50. rokov 20. storočia prebieha rekonštrukcia.

Súčasná expozícia hradu sa delí na niekoľko častí: Kasáreň, Ľudovítov palác, Matúšova veža, Barborin palác, Zápoľského palác a ďalšie.

Ako sa dostať na Trenčiansky hrad? Dostať sa na Trenčiansky hrad môžete dostať priamo z mesta Trenčín, konkrétne z Mieroveho námestia. Z neho vedie úzka betónová cesta až na hrad. Po asi 10 minútach sa dostanete k vstupnej bráne do Trenčianskeho hradu. Tu sa platí vstupné.

Maximálna kapacita

Nie je uvedene

Minimálna kapacita

Nie je uvedene

Počet izieb

Nie je uvedene

Počet WC

Nie je uvedene

Počet kúpelní

Nie je uvedene

Celkový počet lôžok

Nie je uvedene

Nazávislé skupiny

Nie

Kongresové sály

Nie

Pondelok Utorok Streda Štvrtok Piatok Sobota Nedeľa
9:00 - 17:30 9:00 - 17:30 9:00 - 17:30 9:00 - 17:30 9:00 - 17:30 9:00 - 17:30 9:00 - 17:30
Trenčiansky hrad, 2017
 • Ivan

  Reply
  Rating: 4 / 5
  Klady

  Impozantný hrad, pekný výhľad, skvelé miesto na rodinný výlet.

  Zápory

  Len tá expozícia sa mi zdala krátka.

Poslať nové hodnotenie

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Ubytovanie v okolí

Nenašli sa žiadne položky.