Vyhliadka zo Sidorova  - Vyletik.eu

Sidorovo je vrch, respektíve masív ležiaci z jednej strany nad Ružomberkom a z druhej nad Vlkolíncom. Vrchol Sidorovo je vysoký 1 099 m n. m. čo umožňuje, že z vrcholu je nádherný výhľad na okolitú prírodu a dedinky. Z tohto dôvodu bol na vrchole Sidorova vybudovaný vyhliadkový bod. Vyhliadkové miesto nachádzajúce sa pod vrcholom bolo zabezpečené zábradlím so sklenenou výplňou. Výstavbu vyhliadky zabezpečilo 23 dobrovoľníkov.

Na vyhliadkovom mieste nájdete tiež tabuľu, znázorňujúcu okolité vrchy a ich nadmorské výšky. Turisti majú z vyhliadky vidieť pahorky Vysokých Tatier, Veľkú Fatru, Nízke Tatry a Liptovskú kotlinu. Na vyhliadku zo Sidorova sa môžete dostať z troch miest.

foto zdroj: internet

 

Ako sa dostať na vyhliadku zo Sidorova? Dostať sa na vyhliadku zo Sidorova môžete z troch rôznych miest.

Červená turistická značka - Kalvária Ružomberok
Červená turistická značka začína v centre Ružomberka a pokračuje ku kalvárií, kam vedie asfaltová cesta. Nenachádza sa tu však žiadne originálne parkovisko. Cesta ďalej pokračuje cez lúku smerom do lesa až priamo na vrch Sidorovo.

Žltá turistická značka - Vlkolínec 
Trasu môžete začať v osade Vlkolínec a pokračovať až za jej okraj, kde sa končí asfaltová cesta a strieda ju poľná cesta. Žltá značka vedie popri Mini-farmy Sidorovo až na rázcestie Vlkolínske lúky. Tu sa treba napojiť na červenú turistickú značku vedúcu až na vrchol.

Červená turistická značka - Malinô Brdo
Najkratšia trasa vedie z lyžiarskeho strediska Malinô Brdo, kde môžete aj zaparkovať. Celá trasa vedie po červenej turistickej značke, ktorá sa spočiatku nesie po asfaltovej ceste avšak neskôr prudko stúpa priamo na vrchol.

Vyhliadka na Sidorove 2018
  • Tomáš Kurus

    Reply
    Rating: 5 / 5
    Klady

    Úžasný výhľad. Trasa sa dá zvládnuť aj s deťmi.

Poslať nové hodnotenie

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Ubytovanie v okolí

od €55 pre 2 osoby
0 / 5