Vyhliadková veža Bojnice - Vyletik.eu

Bojnice sú miestom ponúkajúcim návštevníkom mnoho historických pamiatok, turistických atrakcií, ubytovacích zariadení ale aj kúpeľov. Novou atrakciou v meste Bojnice bude vyhliadková veža s výhľadom na celé meste a ešte ďalej. Veža bude vysoká 30 metrov a bude pozostávať z oceľovej konštrukcie a drevenej lávky. Ide o pomerne náročnú technickú stavbu, ktorá nemá na Slovensku obdoby. Vyhliadková veža v Bojniciach sa inšpirovala podobnou vežou nachádzajúcou sa na Morave.

Veža mala byť pôvodne vysoká až 60 metrov, ale to sa nepozdávalo pamiatkárom. V budúcnosti je však možné, že sa veža bude ešte zväčšovať. Celkové náklady na výstavbu veže sú 2.120.000 eur. Cieľom veže je zvýšiť atraktívnosť mesta pre návštevníkov a zmeniť tak niekoľko hodinové návštevy na niekoľko dňové pobyty. Výstavbu vyhliadkovej veže má na starosti česká spoločnosť , ktorá má s podobnými stavbami skúsenosť. Vyhliadková veža v Bojniciach je otvorená, avšak zatiaľ len v testovacej prevádzke. Pri návšteve vyhliadkovej veže nezabudnite navštíviť Bojnický zámok a zoo Bojnice.

foto zdroj: 24hod.sk

Ako sa dostať k vyhliadkovej veži v Bojniciach a kde zaparkovať? Vyhliadková veža v Bojniciach sa nachádza v zalesnenej časti, západne od Bojnického zámku. Leží neďaleko kalvárie, ktorá leží tiež v lese. De lesa vedie spevnená cesta vhodná bicykle alebo kočíky. Popri kalvárií vedie tiež žltá turistická značka začínajúca pri Bojnických kúpeloch.

Dospelí8,00 €
Deti od 3 rokov4,00 €
Deti do 3 rokovzdarma
Tobogán1,00 €

Vyhliadková veža Bojnice
Pondelok09:00 - 20:00
Utorok09:00 - 20:00
Streda09:00 - 20:00
Štvrtok09:00 - 20:00
Piatok09:00 - 20:00
Sobota09:00 - 20:00
Nedeľa09:00 - 20:00
 • Aďa

  Reply
  Rating: 5 / 5
  Klady

  Super výhľad

 • Eva

  Reply
  Rating: 1 / 5
  Zápory

  nepáči sa mi táto móda stavanie mohutných výhliadkových veží v lese. Ruší sa kľud zvieratám a nevypadá to pekne ako vyčnieva z lesa.

 • Veronika

  Reply
  Rating: 4 / 5
  Klady

  Pekné prostredie

  Zápory

  Neaktulny cenník! Dospelý 8€!

  • Pán Dôležitý

   Rating: 5 / 5
   Klady

   Opravené, ďakujeme za upozornenie.

Poslať nové hodnotenie

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Ubytovanie v okolí

Nenašli sa žiadne položky.